İletişim-Destek: 0312 321 0 222

Genel Bilgiler

İşitme ve İşitme Cihazları Hakkında bilgiler...
28
Ara

İşitme Cihazı Seçimi

İşitme Cihazı Seçimi


Öncelikle, komple bir işitme değerlendirmesi için işitme uzmanınıza danışın.

İşitme cihazının potansiyel yarar sağlayıp sağlamayacağını işitme uzmanınıza danışın. Eğer sağlayacaksa, hangi işitme cihazı tipi ve devresinin size uygun olduğunu tespit edin.Eğitimli bir müşteri olun. İşitme cihazı uzmanının sunduğu işitme cihazı markalarını bulup literatürden araştırın. Daha fazla bilgi için imalatçının ve Türkiye distribütörünün web sitelerine bakın. İşitme cihazı uzmanınızın tavsiye ettiği ürünlerin işitme cihazı imalatçısının sunduğu yararları doğrulayan bir araştırma olup olmadığını araştırın.Doktorunuzla görüşün ve işitme cihazı önerisi ve kullanımı hakkında tıbbi yardım alın.Bir deneme süresi isteyin ve satın alma ve garanti süreleri anlaşılana kadar soru sormaya devam edin. Randevularınıza bir akrabanız veya arkadaşınızla gidin. Tıbbi durum can sıkıcı olabilir. Hemen önemli bilgiler elde edebilme şansınız yüksektir. Uzmanın ofisinden çıktıktan sonra başka birilerini dinlemek ve not almak fark yaratacaktır.

İşitme cihazı uzmanınızın sizin için programladığı tüm randevulara uyun. Cihazın ilk fitting işleminden sonra ve ayarlama sürecinden işitme cihazı uzmanınızla irtibat halinde kalın. İşitme cihazı çalışmıyorsa, kulağınızı acıtıyorsa veya kulağınızda iken çınlıyorsa derhal uzmanınızı arayın.İşitme cihazı uzmanınızın, dudak okuma sınıfları, kulak rehabilitasyon programları, işitme kaybı literatürleri ve amplifikasyon da dahil önerebileceği diğer hizmetlerden ve işitme cihazınızın ayarlanması ve onarımı hakkındaki rehberliğinden faydalanın. Eğer bilgi mevcut değilse, hangi hizmetleri sunduklarını işitme cihazı uzmanınıza sorun. Hem iyi hem de kötü olmak üzere günlük dinleme tecrübelerinizin bir günlüğünü tutun. Bu sayede, kontrol randevularında işitme cihazı uzmanınıza değerli bilgileri götürmüş olacaksınız. En iyi avukatınızın kendiniz olduğunu unutmayın. Randevunuzdan önce soracağınız soruları bir not defterine yazın ve beraberinizde götürün. Not defterinizde listelenen soruları sorup cevapları yazın.

Size önerilen işitme cihazının kalite sertifikalarını inceleyin alacağınız işitme cihazının CE , FDA gibi kalite sertifikaları olmasına dikkat edin. Size önerilen işitme cihazının Türkiye distribütörünün TSE satış sonrası hizmetleri yeterlilik belgesi sahibi olup olmadığını sorgulayınız Size işitme cihazı ile beraber T.C. Sanayi Bakanlığı onaylı ve en az 2 yıl süre geçerli bir garanti belgesi verilmesini isteyiniz.